Jautājumi un atbildes

Jautājumi

Jūs jautājiet - mēs atbildam! 

Šajā sadaļā ir parādītibiežak uzdotie jautājumi, uz kuriem mēs esam snieguši atbildi.

Ja ir kādi papildus, specifiskāki jautājumi, droši variet zvanīt uz kādu no kontaktos atrodamajiem tālruņiem. Mūsu speciālisti labprāt Jums sniegs atbildes un detalizētu, viegli saprotamu skaidrojumu uz Jūsu interesējošo jautājumu.

Heat pumps

Kāda pieslēguma jauda nepieciešama?

Iekārtas drošībai un darbības stabilitātei nepieciešama viena fāze ar sazemējumu un 10A drošinātājs. Uzstādot modeļus TOSHIBA RAS-16, DAISEIKAI RAS-B16 un RAS-M18MULTI nepieciešama viena fāze ar sazemējumu un 16 A drošinātājs.

Vai gaisa siltumsūknis darbojas arī pie –20oC un kāds ir lietderības koeficients?

Darbojas. Protams, jo siltāks gaiss plūst caur āra radiatoru, jo augstāks ir lietderības koeficients. Piemēram, pie +6oC, kas ir tuvu apkures sezonas vidējai temperatūrai lietderības koeficients ir 1 pret 5.
Tas nozīmē, ka par katru patērēto latu tiek dabūts līdz 5 latu vērts siltums un pat pie –20oC lietderības koeficients ir attiecībā 1 pret 2,3.

Kā tiek iegūts siltums ar gaisa siltumsūkni?

Ārējā un iekšējā siltumsūkņa daļas tiek savienotas ar divām caurulītēm pa kurām plūst, dabai šobrīd draudzīgākā gāze, R410A. Kompresora darbības rezultātā saspiestā gāze kļūst karsta. Tā aizplūst pa caurulīti un atbrīvojas no siltuma ierīces telpas daļā, no kurienes ar ventilatora palīdzību siltais gaiss tiek izpūsts telpās. Jo atvērtākas tās ir, jo efektīvāk. Gāze atkal atgriežas noslēgtās sistēmas sākuma punktā t.i. āra daļā un izplešoties kļūst pat –50oC auksta. Cauri āra daļas radiatoram plūstošais gaiss, pat, ja tas ir –20oC, spēj uzsildīt auksto gāzi. Tādā veidā siltums tiek iegūts no dabas.

Vai man būtu izdevīgi iegādāties siltumsūkni, ja šobrīd māja tiek apkurināta ar elektrību vai dīzeļa katlu?

Viennozīmīgi jā. Siltumsūknis, sezonas šķersgriezumā var būt līdz pat 3,5 reizēnm izdevīgaks par elektrisko apkuri un pat 2 reizes izdevīgāks par dīzeļapkuri.